X

Diyarbakır Alan Kodu Kaçtır?

Diyarbakır Alan Kodu Kaçtır?

Diyarbakır Telefon Kodu Kaçtır?

Diyarbakır alan kodu 412′ dir.

Diyarbakır ili Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Tarıma elverişli olan toprakları çok bereketlidir. Buğday, mısır, karpuz gibi besinler yetiştirilirken geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Geçmişten günümüze birçok tarihi eserin bulduğu yerler arasında Diyarbakır ilk sıralarda yerini almıştır. Diyarbakır’a gelip de görmeden gitmeyeceğiniz yerler arasında tarihi kaleler, hamamlar ve surlar bulunmaktadır.

Diyarbakır da sıkılmadan vakit geçireceğiniz nehir kenarında piknik yapıp voleybol oynayacağınız alanlar mevcuttur. Önemli nehirler arasında yerini alan Dicle nehrinde balık tutabilir tuttuğunuz balıkları pişirebilir ailenizle keyifli dakikalara geçirebilirsiniz.

Diyarbakır iline gelip de yemeden ve içmeden gitmeyeceğiz gıdalar arasında Kaburga yemeği ve meyan kökü Şerbeti gelmektedir. Hem insan vücuduna faydalı hem de lezzet olarak mükemmel olan bu gıdalar Diyarbakır’ın vazgeçilmezi arasında yerlerini alırlar.

Diyarbakır’ın suyunu içmeden dönmek olmaz. Buz gibi akan mükemmel bir tat a sahip olan su başlı başına ziyaret amacı ve meşhur Diyarbakır karpuzu yemeden dönülmemelidir.

BöcekBaşı: