X

Dominik Cumhuriyeti Telefon Kodu

Dominik Cumhuriyeti Telefon Kodu Kaçtır?

Dominik Cumhuriyeti ülke telefon kodu kaçtır?

Dominik Cumhuriyeti telefon kodu +1809′ dur.

Dominik Cumhuriyetinin Resmi Dili İspanyolca’dır. Ülkenin nüfusu 10 milyondur. Cennet denebilecek güzellikte olan ülkenin beyaz kumu ve mavi serin suları tatilcileri kendine çekmektedir. Yağmur ormanları efsane güzellikleri olan şelaleleri olan bir ülkedir. Dominik Cumhuriyeti ye altı kaynakları bakımından da oldukça zengindir. Ülkede petrolün olması refah düzeyini arttırmış olup, turist seven bir halka sahiptir.

Yabancı turistleri gören halk memnun etmek için tezgâhların da sattıkları tropikal meyveleri ikram edebilir eğer pazarlık konusunda kendinize güveniyorsanız beğendiğiniz ürünü yarı fiyatına alabilirsiniz. Taksilerde taksimetre olmadığı için bu konuda da pazarlık yapmanız gerekebilmektedir. Ülkede tropikal iklim görülmekte olup yaz aylarında sıcaklık bunaltıcı olmaktadır.

Bazı bölgelerde yağan yağmur yarım gün sürmekte olup, sıcağı alıp yerine serin bir hava getirmektedir. Ülkede sıkılmadan keyifli vakit geçirebilirsiniz. Her bütçeye uygun oteller bulunmaktadır. Ülkede gasp ve hırsızlık olayları yok denecek kadar az olup güvenle tatilin keyfini sürebilirsiniz. Yağmur ormanlarında birçok tropikal meyve görebilir eşi benzeri olmayan ilk defa göreceğiniz bitkilerle de karşılaşabilirsiniz.

BöcekBaşı: