Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Dominik Telefon Kodu

Dominik Telefon Kodu

Dominik Telefon Kodu Kaçtır?

Dominik ülke telefon kodu kaçtır?

Dominik telefon kodu +1767′ dir.

Dominik Ülkesinin Başkenti Santo Domingo’dur. Resmi dili İspanyolcadır. Ülkenin ekonomisi yakındaki ülkelere göre iyi durumdadır. Tütün, kahve, altın ve şeker başlıca ihraç ürünleri arasındadır. Ülkede petrolün olması ekonomiyi olumlu açıdan etkilemiştir. Tropikal iklime sahip olan ülkede, ülkede iklim bölgeler arasında değişim göstermektedir. Tropikal iklim sayesinde gür ormanlara sahip olan ülkede gelen turistler bu ormanları gezmektedirler.

Ülkeye gittiğinizde kalacak oteller oldukça ucuzdur. Ülkede Amerikan doları da geçmektedir. Taksilerde taksimetre yoktur. Pazarlık yapmanız gerekmektedir ve bununla birlikte almak istediğiniz her üründe pazarlık yaparak yarı fiyatına alabilirsiniz. Garsonlara verebileceğiniz birkaç dolar güzel hizmet görmenizi sağlayacaktır. Ülkede lüks oteller ve tatil mekânları bulunmaktadır.

Gelen turistler ormanlarda yürüyüşler yapabilir, denizde yüzebilir alışverişin keyfini çıkartabilirler. Son zamanlarda tatilcilerin uğrak mekânları arasında yerini alan ülke kendini geliştirmiştir. Ülkeye yaşayan insanları misafir perverdirler ülkede birçok tropikal meyve bulabilirsiniz. Survivor Ünlüler ve Gönüllüler yarışması da bu ülkede çekilmektedir. Programında ülkeyi tanıtma konusunda etkisi olmuş olup, merak edenlerin ülkeye ziyareti sağlanmıştır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir