X

Edirne Alan Kodu Kaçtır?

Edirne Alan Kodu Kaçtır?

Edirne Telefon Kodu Kaçtır?

Edirne alan kodu 284′ dür.

Edirne ili Ülkemizin Marmara bölgesinde yer almaktadır. Edirne ili yüz bir ova ya kurulmuştur. Edirne ilinde çok fazla dağ yoktur. Edirne ili sınır da olan bir ildir. Tarihi özellikleri çok fazla olan edirne ilinde camiiler, köprüler ve meşhur Selimiye camii bulunmaktadır. Bu camii yurt içi ve yurt dışından bir çok turisti ülkemize çekmektedir.

Edirne ilinde bulunan Meriç nehri görülmeye değer bir manzaraya sahiptir. Özellikle yaz aylarında sessiz huzur ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu nehir kenarında güzel vakit geçirebilirsiniz.

Edirne sihrinde bulunan Ainos Antik Kenti gezilmeye görülmeye değerdir. Geçmişten günümüze gelen tarihi ili gezintiye çıkanların vazgeçilmez mekanlarından olan Ainos Antik Kenti fotoğraflar çekerek ölümsüzleştirebilirsiniz.

Edirne iline özgü geleneksel meşhur yemekler ve tatlılarda vardır bunların ilk sırasında yer alan Edirne Elbasan Tavasıdır. Et severlerin denemesi gereken lezzetlerden olan Elbasan tavasının tadına bakanlar beğenmektedir. El yapımı tarhana da Edirne iline özel baharatlarla süslenmiş güzel bir yemektir.

BöcekBaşı: