X

Ekvator Gine Telefon Kodu

Ekvator Gine Telefon Kodu Kaçtır?

Ekvator Gine ülke telefon kodu kaçtır?

Ekvator Gine telefon kodu +240′ dır.

Ekvator Gine Atlas Okyanusunun Kıyısında yer alan bir Orta Afrika ülkesidir. Afrika’nın en küçük ülkelerinin arasında yer almaktadır. Halkın yarısı tarımla uğraşmaktadır. Ülkede bulunan petrol halkın refah düzeyini yükseltmiştir. Ekvator Gine Afrika’da bulunan en büyük petrol üreticileri arasında yerini almıştır. Petrolden önce kakao üretiminde iyi noktada olan bir ülkedir.

Ülkede yetişen kakaonun kalitesi fazla olduğundan diğer kakaolara ödenen fiyatın iki katını ödemektedirler. Tropikal bir iklime sahip olan ülkede havalar genellikle serindir. Ülkede bölgelere göre de değişen iklimler vardır. Bir tarafta kuraklık varken diğer tarafta ise yağış görülebilir. Ülkeye her mevsim gidebilirsiniz fakat bazı bölgelerde yağışın çok olması sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle gittiğiniz bölgenin hava durumu önemlidir.

Ülkede gelir dağılımı eşit olmadığı için hırsızlık olayları çok görülmekte olup değerli eşya altın vs. gibi şeylerle gezmemeniz önerilmekte olup, temiz su sıkıntısı yaşayan ülkede hazır su ve şişe suyu tercih etmelisiniz. Ülkedeki hastalıklara karşı aşı olmanız önerilmekte olup, sineklerden korunmak çipin drik ve koruma spreyi kullanmanızda önerilmektedir.

BöcekBaşı: