X

El Salvador Telefon Kodu

El Salvador Telefon Kodu Kaçtır?

El Salvador ülke telefon kodu kaçtır?

El Salvador telefon kodu +503′ dür.

El Salvador Orta Amerika’da bulunan bir devlettir. Resmi dili İspanyolcadır. Tarıma dayalı bir ekonomisi vardır. Muz, şeker ve kahve en çok hasat edilen ürünlerdir. Fasulye ve pamukta ekilmektedir. Ülkede sanayi az gelişmiş olup, demir ve çimento en önemli endüstri kollarıdır. Deniz mahsullerinde ise en çok karides tercih edilmektedir.

Yüksek kesimlerde ılıman olan hava alçak kesimlerde tropikal dır. Kurak ve yağışlı olmak üzere iki mevsim yaşanır diyebiliriz. Ülkede yaşayan nüfus Hristiyan olup az sayıda Müslüman bulunmaktadır. Ülkenin mutfağında İspanyol ve Japon mutfağından esinlenilmiş lezzetler bulmanız mümkündür. Genel yerde pirinç tercih edilirken kıyıya geldiğimizde daha çok deniz ürünleri tercih edilmekte olduğunu bilinmektedir.

Ülkede hindi etiyle yapılan yemekler ve pizza çok beğenilmektedir. Ülkede birçok silahlı güvenlik güçleri görebilirsiniz. Çünkü ülke tehlikeli olup birçok cinayetin işlendiği bilinmektedir. Yemek yemek için ise temiz bir restoran tercih edebilirsiniz sokak satıcıları hijyene pek dikkat etmemektedirler. Ülkeyi gezmek için rehber tutmanız sizin için iyi bir fikir olabilir. Bu tür olaylar turistlere yansımamış olsada dikkat etmekte fayda vardır.

BöcekBaşı: