X

Elazığ Alan Kodu Kaçtır?

Elazığ Alan Kodu Kaçtır?

Elazığ Telefon Kodu Kaçtır?

Elazığ alan kodu 424′ dür.

Elazığ ili ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Keban barajının yapılmasıyla tarım alanı olan toprakların bir kısmı su altına kalınca Sanayiye önem verilmiştir. Maden açısından da ülkemize çok büyük katkısı olmuştur.

Elazığ ya gelip görmeden gitmemeniz gereken yerlerin başında Harput Kalesi gelmektedir daha sonra arkeolojik müzeler görülesi değerdedir. Kış aylarında tatile gelen insanların güzel vakit geçirebilmek için Kayak Merkezleri, teleferik ve sağlık açısından iyi gelen kaplıcalar bulunmaktadır.

Yaz aylarından tatile gelenler içinde Hazar Gölünün mavi serin sularında yüzmek yüzerken yeşilin her tonunun bulunduğu ormanlık alanı görmek mümkündür. Huzur veren bir memleket olan Elazığ ili hem yaz aylarında hem de kış aylarında tatil yapılabilecek ayrıcalıklı bir il olma özelliğini taşımaktadır.

Her yörede olduğu gibi Elazığ ilinin de kendine özgü meşhur yöresel yemekleri vardır. İlk sırada gelen Çedene Kahvesi, ağın leblebisinin tadına bakılmalıdır. Gagkoş diyarı olarak bilinen Elazığ sıcak kanlı ve yardım sever insanlarıyla ziyaret edilmesi gereken bir ildir.

BöcekBaşı:
Related Post