X

Endonezya Telefon Kodu

Endonezya Telefon Kodu Kaçtır?

Endonezya ülke telefon kodu kaçtır?

Endonezya telefon kodu +62′ dir.

Endonezya Hint Okyanusu ve Pasifik Okyanusunun birleştiği yerde bulunan bir ülkedir. Başkenti Cakarta’dır. Ülkenin resmi dili Bahasa Endonezcesi’dir. Ülkede tropikal ve muson iklimi görülmektedir. Ülkede iki mevsim yaşanmaktadır. Kurak olan dönem ve yağışlı olan dönem diyebiliriz. Ülkede ekilebilir alan azdır ekilen ürün pirinçtir fakat alınan hasat ülkeye yetmemektedir.

Çay, soya fasulyesi ve kahve önemli tarım ürünlerinin başında gelmektedir. Ülkede tropikal iklimin yararı olan ormanlarında ülke ekonomisine katkısı bulunmaktadır. Ormanlarda kazanılan kazançta dünyada ilk sıralarda olan bir ülkedir. Keresteli değerlidir ve kına ağacı bulunmaktadır. Ülke yer altı kaynakları bakımından oldukça zengindir petrol kaynakları olmasına rağmen az bir miktarı işlenebilmektedir. Balıkçılıkta gelişmiş olan bu ülke kalay üretiminde de dünyada ilk sıralardadır.

Endonezya’nın mutfak kültürü et, balık ve pirinçten olmaktadır. Geldiğinizde yemek konularında sıkıntı çekmezsiniz. Türk mutfağı gibi et yemekleri ön planda olan ülkede kızarmış etler ön plandadır. Ülkede festivallerin çok olması bilinir, festivallere özel yemekler yapan halk bir arada olmaya özen gösterirken bunun yanı sıra tapınaklara da yemekleri götürmektedir.

BöcekBaşı: