Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Eritre Telefon Kodu

Eritre Telefon Kodu

Eritre Telefon Kodu Kaçtır?

Eritre ülke telefon kodu kaçtır?

Eritre telefon kodu +291′ dir.

Eritre ülkesinin nüfusu 5 milyondur. Doğu Afrika’nın Batısında bulunan bir ülkedir. Ülkenin geçim kaynağı ve ekonomisi tarım ve hayvancılığa bağlıdır. Şehirde yaşayan halka nazaran kırsal kesimde yaşayan halk daha fazla olup, yaşayan bu insanlar hayvancılıkla uğraşmaktadırlar. İhraç edilen ürünler hayvan ürünleri ve gıdadır. Ülkenin ekonomisi kötü ve geri durumdadır.

İthal aldığı ürünler ise petrol ve makinalardır. İtalya ve Fransa ile ihracat yapmaktadır. Ülkede tropikal muson iklimi görülmektedir. Bunun yanında ülkede iklimler değişkenlik göstermektedir. Ülkenin yüksek kesimleri soğuk ve yağışlıdır. Yaşayan halkın yarısı Müslüman olup diğerleri ise başka Dinlere mensuptur. Ülkeye tatil amaçlı gideceksiniz hava durumuna bakmanız tavsiye edilmektedir. Bazı dönemlerde fazla yağış almaktadır.

Ülkede trafik kurallarına pek uyulmazken çoğu insan bisiklet kullanmaktadır. Eğer bir araç kiralayacaksanız dikkatli olmalısınız. Güvenli bir ülke olmasına rağmen bazı zamanlarda özellikle geceleri soygun ve kapkaç olayları görülmektedir. Ülkenin şebeke suyu sağlıklı olmadığı için genellikle hazır su kullanılmaktadır. Sokak satıcıları da pek hijyenik olmadığı için hijyen bakımından özenli olan restoranlarda yemek yemeniz gerekmektedir

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir