X

Ermenistan Telefon Kodu

Ermenistan Telefon Kodu Kaçtır?

Ermenistan ülke telefon kodu kaçtır?

Ermenistan telefon kodu +374′ dür.

Asya’nın Batısında yer alan bir ülkedir Ermenistan. Ülkenin başkenti Erivan’dır. Ülkenin nüfusu 3 milyondur. Ülkede iklim değişkenlik gösterse de kurak bir kara iklimi vardır. Ülkede genellikle sıra dağlar ve b dağların eteklerinde yaşayan hayvancılık yapan halk yaşamaktadır. Yaşayan halkın bir kısmı şehirde yaşamakta olup ülkenin neredeyse tamamında Ermeniler yaşamaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarım ve sanayiye dayalıdır. Bunun yanı sıra tarım ve hayvancılık geçim kaynağı olmuştur. Şarap yapımında kullanılmak için çok sayıda üzüm üretimi yapılmaktadır. Tütün, pamuk meyve ve sebze yetişen tarım ürünlerinin ilk sırasında yer almaktadır. Hayvancılık çok gelişmiş olmasa da yaşayan halkın bir kısmının geçim kaynağı olmuştur.

Ülkede sanayi çok gelişmiş olup, ülke ekonomisine ve yaşayan halka getirisi büyük derece olmuştur. Kimyevi maddeler ve demir harici metaller, dokuma, iç giyim üretimi gibi birçok dalda üretim yapılmaktadır. Ülkenin yolları dağlık alanlarda bile vardır. Ülkeyi saran kara yolu bakımlıdır. Ülkenin havaalanı da çok gelişmiş olmakla birlikte, dünyanın her yerine seferleri düzenli olarak bulunmaktadır.

BöcekBaşı: