X

Erzurum Alan Kodu Kaçtır?

Erzurum Alan Kodu Kaçtır?

Erzurum Telefon Kodu Kaçtır?

Erzurum alan kodu 442′ dir.

Erzurum ili Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Kışları çok soğuk geçiren Erzurum ili yağan karı avantaja çevirmiştir ve kışın gelen tatilcilere kayak imkanı sunmuştur. Erzurum da yağan bol kar yağışı eğlenceli dakikalara neden olmuştur. Kayak yapabilir, teleferik de Erzurum u kuş bakışı görebilirsiniz.

Erzurum ilinde geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Hayvancılık çok olduğu için yapılan yemek kültürü etli olarak yoğunluktadır. Küçük ve büyük baş hayvanlar da doğal yem kullanıldığı için yapılan et yemeklerinin lezzetinin daha güzel söylenmektedir.

Rafting tutkunlarının vazgeçilmezi olan Erzurum ili rafting yapmak için uygun Çoruh Nehrine sahiptir. Sıcakkanlı insanların bulunduğu bu güzel ilde denemeniz gereken mükemmel yöresel ev yemekleri de meşhurdur. Çağ kebabı, ayran çorbası gibi deneyenlerin memnun kaldığı yöresel yemekler baş da gelir. Hediyelik eşya almak isterseniz bunların başında ise Oltu taşı, teşbih, bilezik gelmektedir. Her bütçeye uygun hediyelik eşyaları Erzurum ilinde bulabilirsiniz.

BöcekBaşı: