X

Eskişehir Alan Kodu Kaçtır?

Eskişehir Alan Kodu Kaçtır?

Eskişehir Telefon Kodu Kaçtır?

Eskişehir alan kodu 222′ dir.

Eskişehir ili Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Eskişehir ili öğrencinin yoğunlukla olduğu adata bir öğrenci şehridir. Üniversitenin Eskişehir iline ekonomik ve kültürel açıdan büyük katkısı olmuştur. Öğrencilerin ve gezmek için gelenlerin sıkılmadan vakit geçirebileceği güzel bir mimariye sahip olan ildir.

Eskişehir e geldiğinizde sağlık ve keyifli dakikalar geçirebileceğiniz kaplıcalar vardır. Ormanla, doğayla iç içe dinlenebileceğiniz, voleybol oynaya bileceğiniz yeşilin her tonunun bulunduğu adata huzur bulacağınız dinlenme ve mesire yeri bulunmaktadır.

Eskişehir ili denince akla lületaşı işçiliği gelmektedir. Hediye olarak alınabilir kendiniz için alabilirsiniz. Bilezik kolye gibi. Eskişehir de sıkılmadan rahatça vakit geçirebileceğiniz tarihi yerlerde vardır Mides Anıtı bunlardan sadece bir tanesidir. Renk renk boyalı göz alıcı odun pazarı evlerinde bu güzelliği ölümsüzleştirebilirisiniz.

Her yörede olduğu gibi Eskişehir inde kendine özel yöresel meşhur yemekleri vardır bunların başında çığ börek gelmektedir. Bununla birlide Bamya Çorbası dikkat çeken ve lezzeti beğenilen yemekler arasındadır.

BöcekBaşı: