X

Estonya Telefon Kodu

Estonya Telefon Kodu Kaçtır?

Estonya ülke telefon kodu kaçtır?

Estonya telefon kodu +372′ dir.

Estonya bir Avrupa Devletidir. Yaklaşık 1 milyon nüfusa sahiptir. Başkenti Tallinn’dir. Ülkenin resmi dili Estçe’dir. Ülkenin genellikle havası soğuktur fakat yağan yağmur havayı yumuşatmaktadır. Ülkenin yarısı ormanlarla kaplı diyebiliriz. Bunun yanında ülkenin büyük bir kısmı da bataklıklarla kaplıdır. Ülkede vahşi hayvan görmek mümkündür. Geyik, ayı ve yaban domuzu bu hayvanların bir kaçıdır.

Ülkede bulunan bataklıkta fok balığı ve birçok balık çeşidini görmek mümkündür. Ülkenin gece hayatı canlı ve güzeldir. Ülkede yaşayan genç nüfus İngilizce konuşmakta olup yaşlılarda bu oran yüksek olmasa bile onlarda İngilizce konuşmaktadır. Ülkenin turist çeken bir diğer şehri ise Parnu dir. Ülkenin beyaz kumunda yaz aylarında birçok konser, dans ve tiyatro gösterileri düzenlenmektedir.

Ülkede çamur banyoları ve havuzları çok meşhurdur. Gelenlerin çamur banyosu yapmadan gitmedikleri bilinmektedir. Ülkenin mutfağı da çok zengin olup Almanya ve Rusya’dan lezzetler taşımaktadır. Ülkede yemeklerin yanında alkol tüketimi normal karşılanmakta olup, alkolsüz içeceklerde çok sayıda tüketilmektedir. Rusya’da olduğu gibi kefir bu ülkede de çok tüketilmektedir

BöcekBaşı: