Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Etiyopya Telefon Kodu

Etiyopya Telefon Kodu

Etiyopya Telefon Kodu Kaçtır?

Etiyopya ülke telefon kodu kaçtır?

Etiyopya telefon kodu +251′ dir.

Etiyopya ülkesinin Başkenti Addis Ababa’dır. Ülkenin resmi dili Amharca’dır. Ülke konum olarak Doğu Afrika da bulunmaktadır. Ülkenin konumu gereği ikimde değişiklik göstermektedir. Fakat ülkede Tropikal muson iklimi görülmektedir diyebiliriz. Ülkede zaman zaman fırtına ve yağmur şiddetli şekilde görülmektedir. Ülkede yaz aylarında sıcaklık 40 dereceye kadar yükselmektedir. Denizi kıyısı olmayan en büyük Ülke olarak ilk sırada yerini almıştır.

Ülkenin ekonomisi ve yaşayan halkın geçim kaynağı tarıma dayalıdır. İhracatın neredeyse hepsi tarıma yönelik olup sanayinin yetersizliği nedeniyle tarımdan elde edilen mahsuller işlenememektedir. İhracatın geri kalan kısmını ise kahve teşkil etmektedir. Tarımın yanı sıra hayvancılıkta yapılmakta olup bu hayvan derileri ve postları da geçim kaynağı olmuştur diyebiliriz.

Diğer Afrika ülkelerine nazaran ülkede suç ve hırsızlık oranı çok düşüktür. Ülkenin Başkentinde gece olmak üzere birkaç ufak hırsızlık vakaları görülebilmektedir. Ülkede dilencilerin fazla olduğu gözlenmektedir. Ülkenin mutfağında ise acı ve baharat ön plandadır. En çok tercih edilen yemekler arasında et yemekleri ilk sırada gelmektedir. Et yemeklerinin acı olması halk tarafından tercih edilmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir