X

Faroe Adaları Telefon Kodu

Faroe Adaları Telefon Kodu Kaçtır?

Faroe Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

Faroe Adaları telefon kodu +298′ dir.

Faroe Adalarının resmi dili Fareoce ve danca’dır. Ülkede okyanus iklimi görülmektedir. Danimarka ya bağlıdır. Diğer ülkeler gibi bu ülkenin de bayrağı, askeri ve para birimi vardır. Ada üzerinde hiçbir nehir bulunmazken, ülke birçok adanın birleşmesinden meydana gelmiştir. Ülkede iki mevsim yaşanmaktadır yaz ve kış geçişler yoktur ve ülkeye ziyaret yaz aylarında yapılmalıdır fakat yaz aylarında ülke çokta sıcak olmamalıdır.

Ülkede tatil amaçlı gelecekseniz kalacak yerinizi önceden ayarlamak sizin için iyi olacaktır. Ülkede kalacak pansiyon ve otel bulunmamakla birlikte, fiyatları da oldukça yüksektir. Ülkede ulaşım her türlü mümkündür. Genellikle insanlar bisiklet kullanmaktadırlar. Feribotla şehir ve köyleri gezebilir, kara yolu ağı da ülkede oldukça gelişmiştir.

Ülkede turistlik yerlere gitmek için özel otobüsler bulunmak olup bir yaş sınırı vardır. Bu yaş sınırının altında olan kişiler ücretsiz kullanabilirken, gezilecek yerleri bu otobüs sayesinde rahatça görebilirsiniz. Ülkede kış aylarında uçaklar da devreye girmektedir. Helikopterle gezebilir şehri kuş bakışı görebilirsiniz. Ülkede ulaşım çok rahattır ulaşım bakımından sıkıntı çekmeyeceksinizdir.

BöcekBaşı: