Cumartesi , 27 Şubat 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Fas Telefon Kodu

Fas Telefon Kodu

Fas Telefon Kodu Kaçtır?

Fas ülke telefon kodu kaçtır?

Fas telefon kodu +212′ dir.

Fas Konum itibariyle Kuzey Afrika’da bulunmaktadır. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 33 milyondur. Resmi dili Arapçadır. Başkenti Rabat’dır. Ülkenin iklimi bölgelere göre değişiklik gösterse de en belirgin olan iklim Akdeniz iklimidir. Ülkenin yer altı kaynakları demir ve gümüştür. En belirgin yer altı kaynakları bunlardır. Ormanların ülkede çok fazla yer kaplamamaktadır. Sedir ağaçları yaygın olarak görülmekte olup ormancılık çok fazla gelişmemiştir.

Ülkede konuşulan dil Arapça dır. Berberiler en eski yerleşik halk olup, ülkede yerleşik halkın konuştuğu dil Berbericedir. Yaşayan insanların büyük kısmı Müslüman olurken kardeşçe yaşamayı benimsemişlerdir. Ülkede göçebe hayat yaşayan insanlar bulunmaktadır. Çadırlarda yaşar ve genellikle hayvancılık yapılmaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarım, hayvancılık ve endüstri ya dayalıdır. Tarım alanının da yeni yeni modernleşen ülkede arpa, mısır, buğday ve ay çekirdeği yetiştirilmektedir. İhraç edilen ürünler turunçgillerdir. Tahıl ürünleri ancak yaşayan halka yetmektedir. Hayvancılık yönünde ise, büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvancılığı yapılmaktadır. Hayvan ihracatı canlı olarak yapılmakta olup, sistemlerin gelişmemesi sebebiyle konserve ve et olarak ihraç yapılmamaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir