Cuma , 22 Ocak 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Fiji Telefon Kodu

Fiji Telefon Kodu

Fiji Telefon Kodu Kaçtır?

Fiji ülke telefon kodu kaçtır?

Fiji telefon kodu +679′ dur.

Adalardan oluşan bir ülke olup, önemli tropik adalarla kaplıdır. Resmi dili İngilizcedir. Fakat hince de konuşulan diller arasındadır. Ülkede genellikle iki mevsim görülmektedir. Sıcak ve kurak diğeri ise nemli ve serin genellikle havalar sıcak geçmektedir. Ülke çok sıcak olmasına rağmen yağan yağmur havayı serinleştirmektedir. Kuru geçen mevsimde bile yağış görünmektedir. Ülkede kasırgalar çok sık olmasa da belirli zamanlarda görülmektedir.

Ormancılık ve balıkçılık gelişmiş olup, bu sayede ülkenin ekonomisi de iyi durumdadır. Ülkenin gelir kaynakları şeker üretimi ve ülkeye tatil amaçlı gelen turistlerdir. Turistlerin vazgeçemediği bir ada halin gelmiş olup yaz aylarında önemli açıda ziyaret gerçeklemiştir. Ülkede birçok festival düzenlenmektedir. Eğer bu zamana denk gelirse tatiliniz güzel vakit geçirmenizi sağlamaktadır.

Ülkenin merkezinde büyük bir şeker değirmeni mevcuttur. Şeker ülkenin büyük gelir kaynakları arasında yerini almıştır. İhraç edilen ürünlerin başında şeker gelmektedir. Ülke yemek bakımından Hindistan cevizi ve tatlı patatesi çok olarak kullanmaktadır. Bunun yanı sıra ekmekağacı tatlısı da çok tüketilmektedir. Şekerin çok olmasına rağmen ülkede çok fazla yemeklerden sonra tüketilen tatlı geleneği yoktur.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir