X

Filipinler Telefon Kodu

Filipinler Telefon Kodu Kaçtır?

Filipinler ülke telefon kodu kaçtır?

Filipinler telefon kodu +63′ dür.

Filipinler Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin Başkenti Manila’dir. Nüfusu ise yaklaşık 99 milyondur. Ülke dağlık bölgeler ve volkanik dağlardan oluşmaktadır ve birçok adadın birleşmesinden meydana gelmiş bir ülkedir. Ülkenin iklimi bölgelere göre farlılık gösterse de yoğunlukla ılıman bir iklim sahiptir. Alçak bölgelerin nemli ve sıcak olduğu bilinmektedir.

Bazı zamanlar ülkede şiddetli rüzgâr ve muson yağmurları da görülmektedir. Ormanlar kerestecilik de çok kullanılmaz ve ülkede ormancılık gelişmemiştir. Ülkenin bir diğer bölgelerinin bir kısmı ise bataklıktır. Tropik ormanlarda çok çeşit ağaçlar bulunurken, kıyı bölgelerde Hindistancevizi ağaçları bulunmaktadır. Tarıma elverişli alanlar neredeyse yoktur ve ekilebilir alanlarda muz yetiştirilir. Ormanlarda vahşi hayvanlar yaşamaktadır. Birçok zehirli yılan, maymun ve geyik bu hayvanların bir kaçıdır.

Yüksek nüfusa sahip olan ülkenin okuma yazma oranı da oldukça fazladır. Kadın ve erkeklerin okuma yazma oranı neredeyse eşittir. Ülkede genç nüfus fazla olurken, yaşayanların çoğu Hristiyan olup, küçük bir kısmını Müslümanlar oluşturmaktadır. Küçük bir kesim için hiçbir Dine bağlı değil diyebiliriz.

BöcekBaşı: