X

Finlandiya Telefon Kodu

Finlandiya Telefon Kodu Kaçtır?

Finlandiya ülke telefon kodu kaçtır?

Finlandiya telefon kodu +358′ dir.

Finlandiya Cumhuriyeti Baltık Denizinin kıyısında yer alan bir ülkedir. Ülkenin Başkenti Helsinki’dir. Tahmini nüfusu 5 milyondur. Finlandiya enlem bakımından yüksek rakımda olduğu için hava sert ve soğuk geçmektedir. Yaz aylarında dahi hava serin olmaktadır. Ülkede kışlar uzun ve sert olduğundan kar her zaman ülkede vardır. Tatilcilerin tercih ettiği ülkede kar keyfi yapmak her zaman mümkündür.

Ormanlar ülkede fazla olmakta olup çok çeşit ağaçlar bulunmaktadır. Gelen turistler ormanlarda doğa yürüyüşleri yapabilir, bisiklet sürebilirler. Yer altı kaynakları bakımından zengin olmayan ülkede bakır ve demir bulunmaktadır. Ülkede yaşayan insanların neredeyse tamamı Finlilerdir. Ülkede konuşulan dilde Finlice dir. Ülkede az bir azınlık bulunmaktadır. Bu azlık ve kırsal kesimde yaşayan insanların kendi dilleri vardır.

Ülkenin suç oranı düşük olduğu için akşamları ülkede rahatça gezebilirsiniz. Ülkede konuşurken insanların gözlerinin içine bakmamak gerekmektedir. İnsanlar göz temasından rahatsız olurken bu durumu yanlış anlamaktadırlar. Ülkede İsviçre konuşulan diller arasındadır. Ülkede Fince ve İsviçre konuşulan dillerdir. Ülkenin bulunduğu her yerde İsviçre ce yazılar bulunmaktadır.

BöcekBaşı: