X

Fransa Telefon Kodu

Fransa Telefon Kodu Kaçtır?

Fransa ülke telefon kodu kaçtır?

Fransa telefon kodu +33′ dür.

Fransa konum olarak Batı Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin nüfusu 66 milyondur. Fransa’nın Başkenti Paris’tir. Paris dünyanın en çok turist çeken bölgesidir. Yaz ve kış ayalarında yabancı turistlerin eksik olmadığı nadir bir ülkedir. Ülkede görülen iklim Akdeniz ve Okyanus iklimidir. Ülke yıl boyunca çok yağış almaktadır. Ülke ormanlar bakımından gür ormanlara sahiptir. Ülkede yağmurun oldukça fazla yağması bu ormanların meydana gelmesine sebep olmuştur.

Ülkenin yer altı kaynakları çok zengin değildir. Fakat bazı kaynakları çok olup kendine yetmektedir. Ancak genel olarak ülke İthal ürün almaktadır. Ülkede çok miktarda demir vardır ülkeye yetmekte olup ihraç bile edilmektedir. Tarım bakımından ülkede en çok şeker pancarı yetiştirilmektedir.

Kültür, sanat ve moda ülkenin can damarıdır denilebilmektedir. Ülkede her yıl moda günleri yapılmaktadır. Bunun yanında sanat ve müzik yapılmakta olup yerli ve yabancı turistler gelmektedir. Ülkede bulunan meşhur kule yıllardır ülkenin göz bebeğidir. Yaşayan halk doğayla iç içe bir yaşam sürmektedir. Temiz havası ve muhteşem manzarasıyla gelenleri büyüleyen bir şehirdir.

BöcekBaşı: