Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Fransız Guyanası Telefon Kodu

Fransız Guyanası Telefon Kodu

Fransız Guyanası Telefon Kodu Kaçtır?

Fransız Guyanası ülke telefon kodu kaçtır?

Fransız Guyanası telefon kodu +594′ dür.

Fransız Guyanası Güney Afrika’nın kıyısında yer alan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili Fransızcadır. Yaşayan halkın büyük bir kısmı Hristiyan’dır. Ülkede bulunan yağmur ormanları tropik açıdan önemli olup, ormanlarda birçok bitki ve ağaç bulunmaktadır. Ekonomisi ormancılık, tarım ve balıkçılığa dayalıdır. Yer altı kaynakları bakımından zengin değildir.

Ülke sakin bir yapıya sahiptir. Kış aylarında daha cazip olan ülkeye tatil amaçlı gelen turistler, sonbahar ve kış aylarını tercih etmiştir. Ülkede bulunan dünyaca ünlü Üniversiteyi ziyaret etmeden dönmemeniz gerekmektedir. Ülkede bulunan yürüyüş yapmak kahvenizi içmek için, cadde bulunmaktadır. Sıkılmadan vakit geçirebilir, dilediğinizce gezebilirsiniz.

Ülkenin sahilinde balık tutabilir plajında yüzebilirsiniz. Engebeli dağlarında ATV ile gezmek ve temiz havayı soluman gelen turistlerin vazgeçilmez noktaları olmuştur. Büyük gövdeli ve sağlam yapıda olan ağaçlar dikkatinizi çekecektir. Ülkenin mutfağında deniz mahsulleri ön planda olup, birçok deniz ürününün tadına farklı şekillerde bakabilirsiniz. Kaşarlı balık yapılmakta olup, müşterilerin dikkatini çeken bir lezzet olmuştur. Ülkede bulunan elit mekanlarda önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir