X

Fransız Polinazyası Telefon Kodu

Fransız Polinazyası Telefon Kodu Kaçtır?

Fransız Polinazyası ülke telefon kodu kaçtır?

Fransız Polinazyası telefon kodu +689′ dur.

Fransız Polinezya’sı Hint Okyanusunun ortasında bulunan ve birçok adanın birleşiminden olan bir ada ülkesidir. Ülkeye yaşayan nüfus oldukça fazla olup gelen turistlere karşı oldukça sıcakkanlıdır. Ülke de birçok patlamış volkanik dağlar bulunmaktadır. Bu ülkede sıkılmadan vakit geçirebilir botanik bahçeleri gezebilir bunların yanı sıra, mas mavi denizinde yüzebilir su sörfü yapabilirsiniz.

Ülke yer altı kaynakları bakımından zengin olmayıp ekonomisi tarım ve turizme bağlıdır. Balıkçılıkta ülkede geçim kaynağı olmuştur. Bunların yanı sıra ülkede birçok deniz mahsulleri ile ilgili esnaf bulmanız mümkündür. Ada ülkesi olduğu için sanayisi gelişmemiş olup yok denecek kadar azdır. Tarıma elverişli alanlarda pirinç üretimi yapılmaktadır. Pirinç ihracata konu olmayıp, ithal olarak makina parçaları ve çimento almaktadır.

Ülkenin mutfağında deniz mahsulleri özellikle balık ve pirinç yoğun olarak tüketilmektedir. Fransız Polinezya’sında oldukça fazla tüketilen bir diğer besin ise kılıç balığıdır ülkede cüzi miktarda satılmaktadır. Birçok deniz hayvanını görmeniz mümkündür ülke ye zaman zaman yunus balıklarının uğradığı olmuştur. Yetişkinler ve çocuklar için eğlence parkları bu ülkede mevcuttur.

BöcekBaşı: