X

Gabon Telefon Kodu

Gabon Telefon Kodu Kaçtır?

Gabon ülke telefon kodu kaçtır?

Gabon telefon kodu +241′ dir.

Gabon Batı Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin geçim kaynağı tarımken ülkede bulunan petrol ülke ekonomisinin biranda gelişmesine ve Ganon Afrika ülkelerinin en zenginlerinden biri haline gelmiştir. Ülkede çok sayıda maden yatağı bulunmaktadır. Manganez kaynağı bu ülkede önemli açıda bulunmaktadır. Tarım bakımından geride olan bir ülke olup tahıl ürünlerini ithal olarak almaktadır.

Ülkede hava bütün yıl sıcak ve nemlidir. Kış aylarında yağışlar görülmektedir. Ülkede yaşayan halkın büyük bir kısmı Hristiyanlıktır bunun yanı sıra ülkede Müslümanlarda yaşamaktadır. Afrika’nın en sakin ve güvenli şehri diyebiliriz. Petrol sayesinde ülkenin refah düzeyi artmıştır. Ülkenin kendi dilinin yanı sıra birçok başka dilde konuşulmaktadır. Her kabilenin ayrı konuşma dili vardır.

Ülkede sıtma hastalığı çok fazla görülmektedir. Turistlerin gitmeden önce önlem almaları önemlidir. Yaşayan halk yardım sever olup misafir Per verdir. Yankesicilik, hırsızlık olayları çok görülmemekte olup, yine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Ülkede çok tahıl ürünü olmadığı için mutfaklarında Fransız esintileri oldukça yoğun şekilde görülmektedir. Sahil kesimi olduğu için balık çeşitleri ön plandadır.

BöcekBaşı: