Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Gambiya Telefon Kodu

Gambiya Telefon Kodu

Gambiya Telefon Kodu Kaçtır?

Gambiya ülke telefon kodu kaçtır?

Gambiya telefon kodu +220′ dir.

Gambiya konum olarak Afrika Kıtasının Kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Ülkenin Başkenti Banjul’dur. Ülkenin nüfusu 1 milyondur. Afrika’da bulunan en küçük ülkedir. Ülkede yaşayan insanların hemen hemen hepsi tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Tarım alanı da ülke küçük olduğu için kısıtlıdır. Küçük sanayileri bulunan Ülkede genellikle fıstık, deri ve balıkla ilgili işlemler yapılmaktadır.

Tarım alanında üretilen tahıl ürünleri fıstık, darı, pirinç ve susamdır. Hayvancılıkta ise küçükbaş, büyükbaş ve kümes hayvancılığı yapılmaktadır. Tropikal iklimin hüküm sürdüğü bir ülkedir. Sıcak ve nemli iklime sahiptir. Kasım ayında ülke serindir ve tatil için ideal dır. Ülkenin mutfaklarında deniz mahsulleri ağırlıklıdır. Ülkede üretilen fıstık ve fıstık çeşitleri mutfakta kullanılmaktadır.

Ülkenin nüfusu genellikle Afrikalıdır. Ülkenin sanayisi gelişmemiş olup, kuraklık nedeniyle yetişen mahsul ülkedeki yaşayan insanlara anca yetmektedir. Tropikal iklimin avantajı olan ormanlarda birçok yabani hayvan bulmak mümkündür. Ülkeye gelen turistler safari yapmadan dönmemektedir. Ekonomi için ise ormanlardaki kalın ve sağlam yapıdaki araçlardan kereste yapılmaktadır. Yapılan keresteler ihracata konu edilmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir