X

Gana Telefon Kodu

Gana Telefon Kodu Kaçtır?

Gana ülke telefon kodu kaçtır?

Gana telefon kodu +233′ dür.

Gana ülkesinin Başkenti Akra’dır. Ülkenin tahmini nüfusu 15 milyondur. Ülkenin resmi dili İngilizcedir. Yaşayan halkın büyük kısmı Hristiyan olup, az sayıda Müslümanda yaşamaktadır. Ülke genellikle yıl boyunca muson rüzgârlarının etkisi altında olup, çöl kumlarını da ülkeye taşımaktadır. Ülke çoğu zaman, yağışlı ve serin havanın etkisi altında olurken, nisan ayında sıcaklık artmaktadır.

Yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin olup ormanlarında bolca sedir ağacı ve geniş yapraklı ağaçlar bulunmaktadır. Yer altında ise çok sayıda altın, bakır gibi madenler bulunmakta olup, ihraç edilmektedir. Birçok yabani hayvan bulunmakta olup, günümüzde bu hayvanların sayısı ormanlardaki ağaçların kesilmesi sebebiyle azalmış olsa da, çeşitli kuş türleri ve yabani hayvan bulunmaktadır.

Ülkede tarım gelişmiş olup, dünyanın en büyük kakao üretimi bu ülkede yapılmaktadır. Hayvancılık da gelişmiş olurken sığır ve kümes hayvancılığı üretimi yapılmaktadır. Sanayide gelişmiş durumda olup, deri üretimi, tekstil ve mücevher üretimi de yaygım olarak yapılmaktadır. Ormancılık gelişmiş olup kereste ve kürdan üretimi de yaygın olarak yapılmaktadır.

BöcekBaşı: