X

Gaziantep Alan Kodu Kaçtır?

Gaziantep Alan Kodu Kaçtır?

Gaziantep Telefon Kodu Kaçtır?

Gaziantep alan kodu 342′ dir.

Gaziantep ili Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Gaziantep de geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Geçmişten günümüze kadar tarihi eseler korunmuştur. Gaziantep iline gelenlerin görmeden gitmedikleri Gaziantep kalesidir.

El emeğinin ağırlık da olduğu Bakırcılar çarşısında el emeğinden yapılan oyma bakırlar, bakır süslemeler bulunmaktadır. Hediyelik eşya için ideal bir çarşıdır. Sıkılmadan gezebileceğiniz antik kentler , Gaziantep kalesine çıkıp Gaziantep ilini kuş bakışı seyretmek büyük bir keyif olacaktır. Müzelere gidip şehir hakkında daha çok bilye sahip olabilirsiniz.

Hayvancılık geçim kaynağı olduğu için yöresel yemeklerde et yemekleri ön plana çıkmıştır. Ali Nazik Kebabı, Acılı Adana Kebabı ve lahmacun gibi. Üniversitenin olması şehre dışardan öğrenci gelmesine sebep olmuştur böylece şehrin ekonomisi canlanmıştır. Gaziantep’in gelişmesinde büyük bir rolü olan üniversite öğrencilerinin kendi memleketlerinde şehrin güzelliği anlatması Gaziantep şehrini ziyarete gelenlerin sayısını arttırmıştır. Sıkılmadan gezebileceğiniz güzel ve muhteşem bir ildir.

BöcekBaşı:
Related Post