X

Gine Bissau Telefon Kodu

Gine Bissau Telefon Kodu Kaçtır?

Gine Bissau ülke telefon kodu kaçtır?

Gine Bissau telefon kodu +245′ dir.

Afrika kıtasında yer alan Gine Bissau yaklaşık olarak 800kmlik yüz ölçümüne sahiptir. Ülke genelinde geniş düzlüklerin bulunmasıyla beraber, dağlık ve engebeli alanların fazlalığı da dikkat çekecek cinstendir. Ülkenin engebeli alanlarının fazla olmasından dolayı ikliminin kısa sürede değişim göstermesi kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Ülkenin bulunduğu coğrafi konum itibariyle doğal olarak tropikal iklim yaşanmaktadır. Bu iklimin yansımaları arasında yer alan bol yağış ve nemli hava ülkenin her noktasında hissedilir. Kış aylarının yoğun yağış almasından dolayı yer yer sel baskınlarının yaşandığı ülke de birkaç aydan oluşan kurak dönemde bulunmaktadır. Çöl rüzgarlarının etkili olduğu bu dönemde, ülkeye giriş yapan rüzgarlar kurutucu bir etki yaratmaktadır.

Ülke nüfusunun yarısından fazlasını Müslüman halk oluşturmaktadır. Halkın ekonomik düzeyi ise oldukça düşüktür. Ülkenin olumsuz bir ekonomi içerisinde bulunmasının temel sebebi, ülke kaynaklarının ihraç edilmesidir. Bu nedenle dış ticaret açığının her geçen gün artmasından dolayı ekonomik zorluklar yaşayan ülkenin ihracatın dışında daha büyük bir gelir kapısı da bulunmamaktadır. Hem gelir hem de ekonomik zarar eden bir sistemle mücadele ise devam etmektedir.

BöcekBaşı: