X

Gine Telefon Kodu

Gine Telefon Kodu Kaçtır?

Gine ülke telefon kodu kaçtır?

Gine telefon kodu +224′ dür.

Gine konum olarak kuzeybatı Afrika’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin tahmini nüfusu 12 milyondur. Ülkede tropikal iklim hüküm sürmektedir. Yazları sıcak ve nemli geçerken kışları ise serin ve yağmurlu geçmektedir. Ülkede bulunan birçok insanın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Kırsal kesimlerde yaşayan insanlar tarım ve hayvancılıkla uğraşmakta olup, tarımda üretilen ürünler, kakao, pamuk ve kahvedir.

Tropikal iklimin avantajı olan belirli bölgelerde bulunan otlaklarda ise hayvancılık yapılmaktadır. Sığır, inek ve kümes hayvancılığı yapılmaktadır. Sulak yerde yetişen pirinç bu ülkede kuraklık olduğu için yetişmemektedir. Ülke gıda malzemelerinin birçoğunu ithal olarak almaktadır. Bunların yanı sıra tropikal ormanlarda birçok vahşi hayvan bulunmaktadır. Maymun, aslan, kaplan ve çıta bunlardan bir kaçıdır.

Ülkeyi ziyarete geldiğinizde safari yapabilirsiniz. Gine de birçok tropikal meyveyi bulmanızda mümkündür. Yemekler genellikle Hindistan cevizi yağı ile yapılmakta olup, tatlılarında ise meyveli tatlılar tercih edilmelidir. Ülkedeki yaşayan insanlar kabile halinde ve çamur evlerde yaşamaktadırlar. Okuma yazma oranı oldukça düşük olup eğitime çok önem verilmemektedir

BöcekBaşı: