Cumartesi , 27 Şubat 2021
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Giresun Alan Kodu Kaçtır?

Giresun Alan Kodu Kaçtır?

Giresun Alan Kodu Kaçtır?

Giresun Telefon Kodu Kaçtır?

Giresun alan kodu 454′ dür.

Giresun ili Ülkemizin Karadeniz de bulunmaktadır. Dünyaca ünlü kiraz ve fındık bu ilde yetişmektedir. Verimli topraklara sahip olan Giresun ilinde geçim kaynağın tarım ve hayvancılıktır daha sonradan tarım verimli hale gelmiştir. Verimli topraklarda yetişen fındık dünya pazarına satışa sunulmuştur.

Giresun hem tarım hem de denizi olduğu için verimli bir ildir. Balıkçılık ve avlanmada ön plandadır. Ülkemizin ve dünyanın çoğu yerine fındık, kiraz ihracatı yapılmaktadır. Tatil amaçlı gelen insanlar burada deniz turuna çıkarken, doğayla iç içe olarak hoş vakit geçirebilirler. Yayla evlerinde ter temiz havayı solurken yeşilin her tonunu görmek mümkündür.

Balık tutabilir, tuttuğunuz balıklarla keyifli piknikler yapılabilir. Gezi için Giresun manastırını ziyaret edebilirsiniz. Her yörenin olduğu gibi Giresun ilinin de kendine özgü meşhur geleneksel yemekleri vardır. Bunlar; denize yakın olmasından kaynaklanan sebeplerden olayı Hamsi Böreği, iklim şartlarından dolayı bolca yetişen, Karalahana çorbası ve Karalahana Diblesi deneyenlerin memnun kaldığı tatlardır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

    Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir