Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Grenada Telefon Kodu

Grenada Telefon Kodu

Grenada Telefon Kodu Kaçtır?

Grenada ülke telefon kodu kaçtır?

Grenada telefon kodu +1473′ dür.

Atlas okyanusunda yer alan ülke aslında takım adalardan oluşmaktadır. Adalar ülkesi olmasından dolayı dört tarafının denizlerle kaplı olmasından dolayı denizcilik faaliyetlerinin son derece etkin olduğu bir özellik taşımaktadır. Yapılan denizcilik faaliyetleri ülkenin bu alanda ustalaşmasının kapılarını aralamaktadır.

Bulunduğu coğrafi konum itibariyle bölgede yaşanan doğal afetlerin yoğun olarak uğradığı yerler arasında bulunmaktadır. Özellikle de tayfun ve kasırgaların uğrak mekanları arasında yer alan ülke doğal afetlerin yaşattığı zararlardan bıkmış durumdadır. Halkın bu afetlere karşı alışmış tavrı ise alışılagelmişin dışında bir davranıştır. Temel geçim kaynağını deniz ve deniz ürünlerinin oluşturduğu ülke de deniz ürünlerinin her çeşidinin bulunması oldukça kolaydır.

Ülkenin dikkat çeken özellikleri arasında baharat üretiminde oldukça başarılı olmasıdır. Ülke genelinde bin bir çeşit baharatın bulunması ve bu baharatların birinci kalite de olan lezzeti ülkenin avantajları arasında bulunmaktadır. Yapılan üretimlerinin neredeyse tamamının ihraç edilerek farklı ülkelere satılması ülkenin ekonomik gelirleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ülkenin yönetiminde tarihin farklı zamanlarında farklı güçler etkili olmuştur.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir