Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Grönland Telefon Kodu

Grönland Telefon Kodu

Grönland Telefon Kodu Kaçtır?

Grönland ülke telefon kodu kaçtır?

Grönland telefon kodu +299′ dur.

Ülke ile ilgili akla ilk gelen şey dünyanı en büyük adası konumunda olmasıdır. Bu adanın yüz ölçümü dünya üzerinde bulunan diğer adalardan kat be kat fazladır ve ekonomik olarak gelişmişliği de aynı oranda pozitiftir. Avrupa kıtasına yakın olan konumu sayesinde büyük sağlaması da ekonomisinin gelişmesindeki en büyük etkenler arasında yer almaktadır.

Bulunduğu coğrafi konum itibariyle soğuk bir iklime sahiptir. Kış aylarında yoğun kar yağışının yaşandığı ülke de metrelerce kar birikintisi oluşur. Bu ülkede ki araçlarla ilgili ilginç bir bilgi vermek gerekirse, bizim araçlarımızda olmayan bir özellik bu araçlara eklenmiştir. Arabaların ön tarafında bir adet priz bulunur. Araçların park edildiği yerdeki elektrik ünitelerine takılır ve araçların yakıtlarının donmasının önüne geçilir. Böylece sabahları araçlar yakıtları donmadığından dolayı sorunsuzca çalışmaktadır.

Ülkenin farklı bir özelliği ise, konum olarak Danimarka’ya oldukça uzak olmasına rağmen Danimarka’ya bağlı bir ülke olduğunun bilinmesidir. Danimarka himayesindeki ülkenin ekonomik durumu hiçte azımsanmayacak kadar iyidir. İş imkanlarının gelişmiş olduğu ülke de iş bulmak pek zor değildir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir