X

Guadalup Telefon Kodu

Guadalup Telefon Kodu Kaçtır?

Guadalup ülke telefon kodu kaçtır?

Guadalup telefon kodu +590′ dır.

Karayip Denizinde bulunan ve bir ada ülkesi olan Guadalup bulunduğu konumun doğal iklim özelliklerini yansıtmaktadır. Tropikal iklimin en doğal haliyle görüldüğü ülke de yağışlar oldukça yoğun olarak etki göstermektedir. Yağışların tamamı yağmur olarak ülkeye etki ederken bazı yörelerde aşırı yağışlardan dolayı sel tehlikesi meydana gelmektedir.

Ülke içerisindeki farklı alanların varlığı ülkenin zengin bir doğal güzellik mekanı olmasına etki etmektedir. Volkanik alanların bulunduğu kısımlar turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Yapılan seyahatlerde fotoğraf çekimi gibi aktivitelerle anlar ölümsüzleştirilirken ülkede ki doğal güzellikler sadece volkanik arazilerden ibaret değildir. Geniş alanlarda kireç taşları yatakları bulunmaktadır. Kireç taşlarının karakteristik özelikleri arasında yer alan kolay eriyebilen kayaçlar olması aşırı yağışlarda kireç taşı alanlarının yıpranmasına neden olmaktadır.

Ülke ekonomisinin cam damarı konumunda olan sektör turizmdir. Ülkeye yıl içerisinde gelen turistler ekonomiye katkı sağlarken, turizm yatırımlarının giderek artması bu sektörün farkında bir ülke olduğunun göstergeleri arasında yer almaktadır. Ülkenin ağır sanayi tesislerinin bulunmaması hava kirliliğinin oluşmasını engelleyen faktörler arasında yer almaktadır.

BöcekBaşı: