Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Guam Telefon Kodu

Guam Telefon Kodu

Guam Telefon Kodu Kaçtır?

Guam ülke telefon kodu kaçtır?

Guam telefon kodu +1671′ dir.

Coğrafi yapısı nedeniyle ada ülkesi konumunda bulunan ülkenin yaklaşık olarak 250bin kişidir. Ada ülkesi olmasından dolayı dört tarafının da denizlerle kaplı olması ülkenin denizcilik anlamında gelişmiş olmasındaki en büyük etkenler arasında yer almaktadır. Deniz ürünlerinin ülke mutfağında önemli bir yere sahip olmasının nedeni de yine ada ülkesi olmasından kaynaklanmaktadır. Deniz ürünlerinin sınırsız çeşit ile ülke de bulunması, eşsiz bir sunum ile birleşerek oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Ülke konumu itibariyle tropikal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle yıl içerisinde hemen hemen her mevsimde bol yağış almaktadır. Yaşanan sel ve taşkınların önüne geçmek adına evlerin uygun yere konumlandırıldığı ülke her zaman yağan yağmura alışmış görünüyor. Mevsimin insan davranışlarına etkisi üzerine, her mevsim sıcak kabul edilebilecek değerlerde olması ülke de tişört kullanımını arttırmaktadır.

Ülkenin ekonomik faaliyetleri arasında turizm can damarı konumundadır. Ülkeye yıl içerisinde gelen turist sayısındaki artış ülke ekonomisine olumlu katkılar sağlamaktadır. Ayrıca çevresinde bulunan önemli turistik ülkelere yakınlığından dolayı ulaşım sistemi de gelişmiştir. Bu nedenle ulaşım ülke ekonomisi için kritik öneme sahiptir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir