Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Guatemala Telefon Kodu

Guatemala Telefon Kodu

Guatemala Telefon Kodu Kaçtır?

Guatemala ülke telefon kodu kaçtır?

Guatemala telefon kodu +502′ dir.

Ülke nüfusu yaklaşık olarak 18milyon kişidir. Orta Amerika bölümünde yer alan ülke bulunduğu konum itibariyle Latin Amerika ülkelerine komşudur. Dünyanın önemli güçlerinden olan ABD’ye ise oldukça yakındır. Nüfusunun artan bir ivme izlemesi planlamalar dahilinde devam etmektedir.

Bulunduğu konum itibariyle tropikal iklimin etkili olduğu bölgede bulunur. Yıl boyunca yağış hiç eksilmeden devam eder. Bu durum ülkenin geniş ormanlara sahip olmasında ki en büyük etkenler arasında yer almaktadır. Ülkenin denize olan kıyılarından dolayı, balıkçılık faaliyetleri yoğun olarak gerçekleştirilir. Yapılan balıkçılık faaliyetleri ülke mutfağında deniz ürünlerinin sayısının da artmasını sağlamaktadır.

Ülkenin kıyalarındaki denizlerin rengi turistleri bu bölgeye çeken nedenle arasında bulunmaktadır. Bembeyaz kumsallarla birleşen masmavi deniz turistlerin buraya akın etmesindeki en büyük nedenler arasında yer almaktadır. Bu durumu avantaja çevirmek isteyen ülke turizme olan yatırımlarını son yıllarda hız kesmeden arttırmaktadır. Denizin büyüsüne kapılan turistler sonraki yıllarda da burayı yeniden ziyaret etmek istediklerini belirtmektedirler. Siyasi bölümler olarak ülke 20’den fazla birime ayrılarak yönetilmektedir, bu durum yönetimin kolaylaştırılması adına atılmış bir adımdır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir