X

Gümüşhane Alan Kodu Kaçtır?

Gümüşhane Alan Kodu Kaçtır?

Gümüşhane Telefon Kodu Kaçtır?

Gümüşhane alan kodu 456′ dır.

Gümüşhane ili ülkemizin Karadeniz Bölgesinde yer almaktadır. Güzel yaylalarıyla dikkat çeken Gümüşhane ili gelen misafirleri adeta büyülemektedir. Yeşilin her tonunun olduğu tarımın elverişli olduğu cennetten bir köşe diyebiliriz.

Gümüşhane iline geldiğiniz de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Limni gölünün muazzam manzarası ve temiz havası sizi büyüleyecektir. Kış aylarında da vazgeçilmez olan Limni gölünün manzarası hem kış hem de yaz aylarında vazgeçilmez adresiniz olacaktır.

Gümüşhane ilinde antik kentleri gezebilir Gümüşhane iliyle bütünleşmiş olan Gümüşhane kalesini ziyaret edebilir Gümüşhane iline kuş bakışı bakabilirsiniz. Gümüşhane Karaca Mağarasında ki taşlar dikkatinizi hemen çekecektir. Muazzam bir görkeme sahip olan mağarada fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kış aylarında Gümüşhane iline geldiğinizde kayak yapabilir şelaleleri ziyaret edebilirsiniz. Her yörede olduğu gibi Gümüşhane ilinin de vazgeçilmez geleneksel yemekleri vardır. Bunlar; ülkemiz ve dünyada da meşhur olan kuşburnu, meşhur dut pekmezi ve Gümüşhane kaşarı bu lezzetler Gümüşhane ilinin meşhur olan gıdalrı arasında ilk sırada yerlerini alır.

BöcekBaşı: