Pazartesi , 8 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Güney Afrika Cumhuriyeti Telefon Kodu

Güney Afrika Cumhuriyeti Telefon Kodu

Güney Afrika Cumhuriyeti Telefon Kodu Kaçtır?

Güney Afrika Cumhuriyeti ülke telefon kodu kaçtır?

Güney Afrika Cumhuriyeti telefon kodu +27′ dir.

Afrika kıtasında bulunan ülke, konum olarak kıtanın en güney kıyısında yer almaktadır. Ülke nüfusu yaklaşık olarak 55milyon kişidir. Ülkenin dikkat çekici özellikleri arasında siyasi yönetimi yer almaktadır. Üç farklı başkente sahip olması bu özellikleri arasında yer almaktadır. Kent yönetimi, yargı yönetimi ve yasama yönetimi alanlarda üç farklı şehir üç farklı görevle başkentlik görevlerini sürdürmektedir.

Ülkenin ılıman bir iklime sahip olduğunu söylemek mümkündür. Sıcaklıklar hiçbir zaman 0 derecenin altına düşmez. Genel olarak sıcaklık değerlerinin 20 derecenin altına düştüğüne pek rastlanmamaktadır. Ülkenin coğrafi yer şekilleri birbirine benzerlik gösterdiğinden dolayı iklimin kısa mesafelerde değişmesi mümkün değildir. Bu nedenle hemen hemen her noktasında aynı iklimden bahsetmek mümkündür.

Ülke madencilik anlamında dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer almaktadır. Geniş altın yataklarına sahip olan ülke, çıkarılan altınların neredeyse tamamını ihracat yoluyla farklı ülkelere satmaktadır. Bu satışlardan elde ettiği gelirle ülke ekonomisine katkı sağlanırken, dış ticaret açığı oluşmaktadır. Krom ve magnezyum gibi farklı maden yataklarının da bulunduğu ülke madenciliğin sağladığı ekonomik geliri oldukça iyi kullanmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir