X

Güney Kore Telefon Kodu

Güney Kore Telefon Kodu Kaçtır?

Güney Kore ülke telefon kodu kaçtır?

Güney Kore telefon kodu +82′ dir.

Kore’nin güney ve kuzey olarak ikiye ayrılmasından sonra ortaya çıkan Güney Kore Asya kıtasında bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 55milyon kişiden oluşan nüfusu ile dikkat çekmektedir. Ülkenin bulunduğu konum itibariyle geniş düzlüklere sahip olması avantaj sağlarken, engebeli alanların varlığı ise ani iklim değişikliklerine ortam sağlamaktadır.

Konumu itibariyle muson ikliminin etkisinde bulunan ülke yaz aylarında yoğun yağış almaktadır. Muson rüzgarlarının getirdiği nemli hava kütlesinin yoğun yağış bıraktığı ülke bu yağışlara uygun olarak evlerini yüksek kesimlere yapmaktadırlar. Yağışın oluşması için denizden karaya doğru esen muson rüzgarları yeterlidir. Kış mevsiminde ise bu durumun tam tersi olarak karadan denize doğru eser ve yağış oluşturmaz. Bu durumun etkileri arasında muson iklimine bağlı olarak geniş ormanlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ülke ekonomisinin temel geçim kaynağı tarımdır. Tarımla beraber denizcilik faaliyetleri de önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Muson iklimine uygun olarak yetiştirilen ürünler ülkenin ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda deniz ürünlerinin ülke mutfağında önemli bir yeri olmasından dolayı deniz ürünleri kültürü de oldukça gelişmiştir.

BöcekBaşı: