Perşembe , 4 Haziran 2020
Ana Sayfa / Ülke Plaka Kodları / Güney Kore Uluslararası Plaka Kodu

Güney Kore Uluslararası Plaka Kodu

Güney Kore Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Güney Kore ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Güney Kore uluslararası plaka kodu ”ROK” dur.

Güney Kore, Asya kıtasının güney kesimlerinde bulunmaktadır. İsminin Güney Kore olması Asyanın güneyinde olmasından dolayı değildir. Kore bir devlet iken bazı siyasi anlaşmazlıklardan dolayı ikiye ayrılmıştır. Bu ayrılma sonucunda iki devlet ortaya çıkmıştır. Birisi Güney Kore, diğeri de Kuzey Kore’dir. Güney Kore, Kuzey Kore’nin güneyinde bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 53milyon kişiden oluşmaktadır. Avrupa’ya yakın tavırlar sergilemektedir.

Ülkenin ikliminde Muson İklimi önemli bir yer tutmaktadır. Muson iklimin karakteristik özelliği olan belirli dönemlerdeki yoğun yağış burası içinde geçerlidir. Muson rüzgarlarının getirdiği nemli havanın etkisiyle yoğun bir yağış dönemi yaşanması üretilen ürünleri de etkilemektedir. Ürün çeşitliliği konusunda oldukça farklı çeşitli ürünlerin yetiştirildiği söylenilebilir. Fiziki yapısından dolayı ülke içerisinde farklı bölgelerde farklı sıcaklık değerleri ölçülmektedir.

Tarım ve hayvancılık oldukça yoğun olarak ilgi görmektedir. En fazla üretilen tarım ürünlerinin başında Pirinç gelmektedir. Ayrıca tarıma ek olarak balıkçılık faaliyetleri de oldukça önemli bir geçim kaynağıdır. Balıkçılıkta ustalaştıklarından dolayı ticaret hayatında oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Denizciliğin gelişmesi deniz yolu taşımacılığının da gelişmesine katkı sağlamaktadır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Uluslararası Plaka Kodu

  Almanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir? Almanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir? Almanya uluslararası plaka kodu …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.