Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Gürcistan Telefon Kodu

Gürcistan Telefon Kodu

Gürcistan Telefon Kodu Kaçtır?

Gürcistan ülke telefon kodu kaçtır?

Gürcistan telefon kodu +995′ dir.

Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 6milyon kişiden oluşmaktadır. Türkiye önemli komşuları arasında yer almaktadır. Ülkenin fiziki koşulları oldukça dağlık ve engebelidir. Bu nedenle kısa mesafelerde şiddetli iklim değişiklikleri görülmektedir. Ayrıca dağlık ve engebeli alanların varlığı ülke içerisindeki ulaşım hizmetlerini olumsuz olarak etkilemektedir.

Karadeniz’den gelen nemli hava kütlelerinden dolayı kış aylarında ılıman bir etkinin olduğunu söylemek mümkündür. Oldukça soğuk geçmesi beklenen iklimi yumuşatan bir özellik olarak düşünülebilecek bu hava kütleleri dondurucu soğukların hafiflemesindeki en büyük etkenler arasında yer almaktadır. Ayrıca Rusya tarafından gelen soğuk hava kütleleri yüksek ve engebeli dağlar tarafından engellenerek ülkeye girişine izin verilmemektedir.

Ülkenin temel geçim kaynakları arasında tarım ilk sırada yer almaktadır. Dağlık ve engebeli alanlar da yetiştirilen uygun tarım ürünleri ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Çay gibi ürünlerin yetiştirilmesinde ihtiyaç duyulan engebeli alanlar burada mevcutken toplanmasındaki zorluklar her ülkede olduğu gibi burada da bulunmaktadır. Sarp sınır kapısı ülkemiz ile Gürcistan arasında yer almaktadır. İki ülke arasında ticari faaliyetler bu sınır kapısından gerçekleştirilmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir