X

Güyana Telefon Kodu

Güyana Telefon Kodu Kaçtır?

Güyana ülke telefon kodu kaçtır?

Güyana telefon kodu +592′ dir.

Amerika kıtasının güneyinde yer alan ülke konum itibariyle Latin ülkelerine komşudur. Yaklaşık olarak 1milyon kişi nüfusa sahip olması artan nüfus politikalarının devamı niteliğindedir. Ülkenin fiziki koşulları incelendiğinde geniş düzlüklere sahip kıyı şeridi bulunurken, iç kesimlerde geniş düzlüklerin yanında engebeli alanlar da dikkat çekmektedir. Bu durum ülkenin gerçek alan ile iz düşümü alan arasındaki farkın artmasına neden olmaktadır.

Bulunduğu konum itibariyle tropikal iklimin izlerinin sürüldüğü ülke de hemen hemen her mevsim yağış görülmektedir. Tropikal iklimin özellikleri arasında yer alan yüksek sıcaklıklar bu ülkede de geçerlidir. Yıl içerisinde sıcaklık değerlerinin 0 derecenin altına düşmemesi ülkenin ılıman bir iklime sahip olduğunun göstergeleri arasında yer almaktadır.

Ülke geniş boksit yataklarına sahiptir. Bu madenin çıkarılmasının ardından farklı ülkelere satılarak ekonomiye katkı sağlanmaktadır. Tarımın ülke için oldukça önemli olduğunun da altını çizmekte fayda var. Ayrıca ülkenin geniş ormanlık arazilere sahip olması, ormancılık faaliyetlerinin sürdürülmesi anlamında avantaj sağlamaktadır. Denize olan kıyısından dolayı balıkçılık faaliyetleri de hız kesmeden sürdürülmektedir.

BöcekBaşı: