X

Haiti Telefon Kodu

Haiti Telefon Kodu Kaçtır?

Haiti ülke telefon kodu kaçtır?

Haiti telefon kodu +509′ dur.

Karayip Denizinde yer alan bir ada ülkesidir. Ülkenin dört bir tarafının denizlerle çevrili olması, halkın temel geçim kaynağının belirlenmesinde ve ülke insanlarının yaşayış şekillerinin bu durumdan etkilenmesinde oldukça önemli olmuştur. Ülkenin başkenti Port-au-Prince’dir. Bulunduğu konum itibariyle çevre ülkelerle benzer geçim kaynaklarını paylaşan yapısıyla dikkat çeken ülke, günümüz teknolojisine maalesef erişememektedir.

Ülkede etki olan iklim tropikal iklim olarak tabir edilebilecek bir iklimdir. Yaz ve kış mevsimleri fark etmeksizin her mevsim yağışlı iklim ülkenin geniş ormanlara sahip olmasında temel nedenler arasında yer almaktadır. Ülke içerisindeki arazilerin dağlık ve engebeli oluşu kısa mesafelerde iklim değişikliğine neden olması beklenirken, ılıman iklimden dolayı bu fark belli değildir.

Temel geçim kaynağının denizcilik ve deniz ürünleri olmasından dolayı, ülke mutfağında farklı deniz canlılarının yer aldığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda değerli madenlerin ülke de bulunması buraya olan ilginin artmasına neden olmaktadır. En değerli madenler arasında yer alan, altın burada oldukça fazla miktarda bulunduğundan dolayı çeşitli ülkeler bu duruma oldukça dikkat etmektedir.

BöcekBaşı: