X

Hakkari Alan Kodu Kaçtır?

Hakkari Alan Kodu Kaçtır?

Hakkari Telefon Kodu Kaçtır?

Hakkari alan kodu 438′ dır.

Hakkari ili Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Hayvancılık geçim kaynağıdır. Kış ayaları soğuk geçer. Bu yüzden kış aylarından tarımdan yararlanamazlar.
Hakkari ye geldiğinizde meşhur taş köprüsüne hayran kalacaksınız geçmişten günümüze muhteşem buram buram tarih kokan bir ildir Hakkari ili.

Hediyelik eşya olarak hala el emeğiyle dokunan halı dokuma ve kilimlerden alabilirsiniz. Bercalan yaylasında doğayla iç içi sakin vakitler geçirebilir piknikler yapabilirsiniz. Şehrin kalabalığından ve yoğun trafik den uzaklaşmak için hem tarih hem de sakinlik isteyenlerin yeridir Hakkari ili. Dağlarından piknik yapabilir voleybol oynayabilirsiniz.

Her şehrin yöresel bir yemeği olduğu gibi Hakkari ilinin de kendine özgü yöresel bir yemeği vardır bunlar; hayvancılık geçim kaynağı olduğu için et yemekleri ön plana çıkmıştır, Yüksekova kebabı bir diğer meşhur yemek ise adana yöresinde de bilinen içli köftedir.
Hakkari üniversitesinin, şehir içinden ve şehir dışından birçok öğrencinin eğitimi konusunda inşası tamamlanmış ve faaliyete geçmiştir.

BöcekBaşı: