X

Hindistan Telefon Kodu

Hindistan Telefon Kodu Kaçtır?

Hindistan ülke telefon kodu kaçtır?

Hindistan telefon kodu +91′ dir.

Asya kıtasında yer alan ülkenin başkenti Yeni Delhi’dir. Ülke nüfusu yaklaşık olarak 1milyar 300 milyon kişiden oluşmaktadır. Bu nüfusu nedeniyle dünya genelinde Çin’den sonra en kalabalık nüfusa sahip 2. Ülke konumunda bulunmaktadır. Asya kıtasının güney kesimlerinde bulunan ülke de yoğun nüfus nedeniyle şehirler kalabalıktır. İş gücü potansiyelinin yüksek olmasından dolayı bölgeye yapılan yatırımlar her geçen gün artmaktadır.

Güney Asya’nın karakteristik iklimi olan muson iklimi ülke için oldukça etkili ve önemlidir. Yaz aylarında muson rüzgarlarının taşıdığı nemli hava kütleleri ülkeye bolca yağış bırakmaktadır. Bu nedenle ülke içerisinde geniş ormanlık alanlara rastlanması mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda yağışlı iklimin pirinç üretimi için önemli olması da bu duruma olumlu etki sağlamaktadır.

Ülkenin geniş kıyılara sahip olmasından dolayı balıkçılık faaliyetleri yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Fakat bu yoğunluğa rağmen istenilen düzeyde verim alınamamaktadır. Ülkenin geçmişten gelen kültürlerine bağlılığı ülke içerisinde farklı dinlere inanışı da beraberinde getirmektedir. İneğin kutsal hayvan kabul edilmesinden dolayı ülke içerisinde serbest gezen ineklere rastlamak mümkündür.

BöcekBaşı: