Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Hırvatistan Telefon Kodu

Hırvatistan Telefon Kodu

Hırvatistan Telefon Kodu Kaçtır?

Hırvatistan ülke telefon kodu kaçtır?

Hırvatistan telefon kodu +385′ dir.

Avrupa kıtasında yer alan ülke, bulunduğu konum itibariyle gelişmiş Avrupa devletlerine komşu sayılabilir. Ülke nüfusu yaklaşık olarak 5 milyon kişidir. Bulunduğu konumdan dolayı ticaret güzergahında yer alması, ülkenin önemini arttıran nedenler arasında yer almaktadır. Gelişmekte olan bir ülke profili çizen izlenimi ile günümüz teknolojisini yakalamaya çalışmaktadır.

Ülkede Akdeniz iklimine benzeyen özelliklerde bir iklim görüldüğünü söylemek mümkündür. Yaz aylarının sıcak ve ılıman kış aylarının ise yağışlı geçtiği dönemler görülmektedir. Ülkenin dağlık ve engebeli yapısı ülke içerisinde ki yol yapımı maliyetlerini arttırmaktadır. Aynı zamanda dağlık ve engebeli alanlar, kısa mesafelerde iklim değişikliklerine de yol açmaktadır. Ilıman olan hava koşulları dağ eteklerinde soğuk bir iklimin etkisini gösterebilmektedir.

Ülkenin temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Ülke içerisinde teknolojik tarımın yapıldığı söylenebilmesi zor olmasına rağmen bu alanda atılan adımlar ilerleyen yıllarda meyvesini verecektir. Ağır sanayiye sahip olmasına rağmen dünya ile yarışacak düzeyde olmaması ülkenin kendi içerisinde gerçekleştireceği sanayi faaliyetlerine yetecek güçte olması için çalışmalar sürdürülmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir