Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Hollanda Antilleri Telefon Kodu

Hollanda Antilleri Telefon Kodu

Hollanda Antilleri Telefon Kodu Kaçtır?

Hollanda Antilleri ülke telefon kodu kaçtır?

Hollanda Antilleri telefon kodu +599′ dur.

Karayiplerde bulunan ülke aslında Hollanda’ya bağlı özerk bir bölgedir. Hollanda himayesinde ve kontrolünde olan ülke dört tarafı denizle kaplı bir ada ülkesi özelliği taşımaktadır. Hollanda’ya bağlı tek bir ülke konumundayken günümüzde dört farklı bölgeye bölünmüştür. Her bölge Hollanda’ya bağlılığını sürdürmektedir.

Ada ülkesi olmasından dolayı halkın temel geçim kaynağı deniz ve deniz ürünleridir. Bununla birlikte kısıtlı olsa da tarım faaliyetleri görülmektedir. Ülke mutfağında deniz ürünlerinin yeri oldukça fazladır. Tarım konusunda da yanardağlarla kaplı alanların fazlalığından dolayı çok geniş alanlarda tarım yapılamamaktadır. Fakat bilindiği üzere yanardağların eteklerinde gerçekleştirilen tarım faaliyetleri verimli topraklar üzerinde olduğundan dolayı yüksek ürün kapasitesi sağlamaktadır.

Ülkenin ekonomik gelirleri arasında turizm oldukça önemlidir. Yıl içerisinde ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazladır. Bu durum ülkenin önemli gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda petrol rafinerileri bulunan ülke de, petrolün işlenmesi de önemli gelirler arasında yer almaktadır. Ülkenin dış politikalarının tamamı Hollanda kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Planlanan uygulamalara göre hareket eden ülke, henüz günümüz standartlarını tam olarak yakalayamamıştır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir