X

Hollanda Telefon Kodu

Hollanda Telefon Kodu Kaçtır?

Hollanda ülke telefon kodu kaçtır?

Hollanda telefon kodu +31′ dir.

Avrupa kıtasında yer alan ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 18 milyon kişidir. Ülke Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks adı verilen ülkeler grubunu oluşturmaktadır. Hollanda fiziki koşullar itibariyle diğer ülkelerden ayrılan bir takım özellikler taşımaktadır. Bu özellikler arasında ülkenin yükseltisi deniz seviyesinin oldukça altındadır. Bu nedenle ülkenin bazı kıyı şeridi boyunca denizin ülke içerisine ilerlemesini engellemek amacıyla, setler çekilmektedir. Her yıl daha da alçalan yüksekliği ise ülkeyi düşündürmektedir.

Okyanusa kıyısı olduğundan dolayı sıcak su akıntıları ülke ikliminin ılımanlaşmasını sağlamaktadır. Kış ayları ılıman seyrederken yaz aylarında ise sıcaklıklar belirginleşmektedir. Hollanda Osmanlı devleti ile bir takım ticari anlaşmalar yapmıştır. Bu anlaşmalardan birisi de lale ticareti üzerinedir.

Osmanlı devletindeki laleleri çok beğenen ülke buradan laleleri alarak kendi ülkesine götürmüştür. O zamandan başlayan lale merakı, ilerleyen zamanlarda lale yetiştiriciliğine uzanmaktadır. Günümüzde dünyanın en büyük lale yetiştiricisi pozisyonunda olan ülke, geniş alanlarda lale bahçeleriyle bilinmektedir. Her renk ve farklı cinslerin bulunduğu ürün çeşidi ile dünyaya lale satan bir ülke konumunda yer almaktadır.

BöcekBaşı: