X

Honduras Telefon Kodu

Honduras Telefon Kodu Kaçtır?

Honduras ülke telefon kodu kaçtır?

Honduras telefon kodu +504′ dür.

Amerika kıtasının orta kesimlerinde bulunan ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 10 milyon kişidir. Bulunduğu konum itibariyle Latin Amerika ülkelerine yakındır. ABD’ye ise çok uzak sayılmamaktadır. Ülkenin başkenti Tegucigalpa’dır. Konuşulan dil ise Amerika kıtasında yaygın olarak konuşulan diller arasında yer alan İspanyolca’dır. Bu dilin konuşulmasında yüzyıllar önce İspanyolların burada hakimiyet kurarak yerleşmeleri etkili olmuştur.

Ülkenin iklimi tropikal iklimdir. Hemen hemen her mevsim yağışlıdır. Ülkenin kıyı kesimlerinde yüksek maddi zarara neden olan doğal afetler görülmektedir. Bu doğal afetlerinde başında kasırga ve tayfunlar gelmektedir. Ülkenin fiziki koşullarına istinaden depremler sık yaşanan yer sarsıntıları olarak bilinmektedir.

Ülkenin ekonomik faaliyetleri arasında tarım ve hayvancılık ön sıralarda yer almaktadır. Denizcilik faaliyetleri de bir diğer ekonomik alan olarak eklenebilir. Ülke değerli madenler açısında oldukça zengindir. Günümüzün en değerli madenleri arasında yer alan altın burada oldukça fazla bulunmaktadır. Bir diğer değerli maden olan gümüş çıkarımı ise yüksek oranda gerçekleştirilmektedir. Bu ve diğer madenlerin çıkarılması ile ürünlerin dışarıya satışı gerçekleştirilerek ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır.

BöcekBaşı: