X

Hongkong Telefon Kodu

Hongkong Telefon Kodu Kaçtır?

Hongkong ülke telefon kodu kaçtır?

Hongkong telefon kodu +852′ dir.

Hongkong Asya kıtasında yer almaktadır. Kıtanın en büyük devletlerinden dolan Çin’e bağlı bir devletken zamanla bağımsızlığı kazanmıştır. Günümüzde ülkenin neredeyse tamamını Çinliler oluşturmaktadır. Ayrıca ülkede en yaygın olarak konuşulan dil Çince’dir. Ülke içerisinde farklı dini inanışa sahip farklı kesimler bulunmaktadır.

Ülkenin fiziki koşullarından bahsetmek gerekirse, dağlık ve engebeli bir ülkedir. Düz alanlar hiç yok denecek kadar azdır. Denizin doldurulmasıyla düz alanlar elde edilmek istenmektedir. Ülke Asya kıtasının güneyinde yer aldığından dolayı muson ikliminin etkisi altındadır. Bu iklimin karakteristik özelliği olan yaz ayları yağışlı kış ayları ılıman özelliklerini yansıtmaktadır. Yoğun yağışların düştüğü dönemde sel ve taşkın tehlikesi yaşanmaktadır.

Ülkenin ekonomik gelirleri arasında deniz ticaretinin önemli bir yeri vardır. Önemli limanlara sahip olması bu durumun ortaya çıkmasında ki temel nedenler arasında yer almaktadır. Deniz ve okyanuslar aracılığıyla gerçekleştirdiği ticari faaliyetler arasında en önemlileri sanayi ürünleridir. Bunun yanında giyim ve tekstil alanında da dış satışlar gerçekleştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Günümüz teknolojisini yakalamayı başaran ülke hızla gelişmektedir.

BöcekBaşı: