X

İngiltere Telefon Kodu

İngiltere Telefon Kodu Kaçtır?

İngiltere ülke telefon kodu kaçtır?

İngiltere telefon kodu +44′ dür.

Birleşik Krallık olarak da bilinir. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 70milyon kişidir. Birleşik Krallık olarak bilinmesinin temel sebebi aslında 4 ülkenin birleşmesinden gelmektedir. Galler, İngiltere, Kuzey İrlanda ve İskoçya. İngiltere ada ülkesi konumundadır. Dört tarafı denizlerle çevrili ülke Avrupa kıtasında yer almaktadır.

Ülkenin dört tarafının denizlerle çevrili olması iklimini etkilemektedir. Kuzeyde yer alan bir ülke olarak soğuk olması beklenirken ülke kıyılarından geçen sıcak su akıntıları ülke ikliminin ılıman olmasını sağlamaktadır. Golf Stream sıcak su akıntısı ekvatoral bölgeden geldiğinden dolayı kuzey ülkelerinin kıyılarında ılıman bir iklimin görülmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı İngiltere ikliminin ılıman okyanusal iklim olduğunu söylemek mümkündür. Ada ülkesi olduğundan dolayı denizcilik faaliyetleri oldukça ileri düzey tekniklerle sürdürülmektedir.

Gelişmiş ülkeler arasında yer alan İngiltere günümüz teknolojisini kullanmaktadır. Ülkenin yazılı bir anayasası olmaması dikkat çekmektedir. Krallık yönetiminin etkili olduğu ülke de, köklü bir kültürün varlığından söz edilebilir. Ülkenin tarihin oldukça eski zamanlarından beri var oluşu, atalarından gelen kültürün devam edilmesi gibi avantajları bulunmaktadır.

BöcekBaşı: