Cumartesi , 6 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Irak Telefon Kodu

Irak Telefon Kodu

Irak Telefon Kodu Kaçtır?

Irak ülke telefon kodu kaçtır?

Irak telefon kodu +964′ dür.

Orta Doğu olarak tabir edilen bölgede yer alan ülke Türkiye’ye komşudur. Ülkemizin güneyinde yer alan Irak Müslüman halkın ağırlıklı olduğu bir ülkedir. Ülkemiz ile ikili ticari anlaşmaların sürekli devam etmesi iki ülke çıkarlarının korunması adına oldukça önemlidir. Irak tarihin ilk çağlarından itibaren insanlığa merkez olan Mezopotamya bölgesinde yer almaktadır. Bu nedenle oldukça köklü bir kültüre sahiptir.

Ülkenin fiziki koşullarının dağlık ve engebeli olduğunun söylenmesi mümkündür. Geniş düzlüklerin bulunabildiği ülke de sert karasal iklimin hüküm sürdüğü kesimler bulunmaktadır. Türkiye’ye yakın kesimlerde bulunan dağlık alanlar yoğun kar yağışı altında bulunmaktadırlar. Ülke içerisinde yer alan çöllerden dolayı kurak ve sıcak hava yaz aylarında oldukça etkili olmaktadır.

Ülkenin temel geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunun söylenmesi mümkündür. Zengin petrol yataklarına sahip olan ülke, elindeki rezervi kendi işleyecek teknolojiye de sahiptir. Petrolün dış satımdaki yeri ülke ekonomisine katkı sağlayan önemli gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Bulunduğu bölge için gerek ticaret gerekse stratejik konum itibariyle önemli ülkeler arasında yer almaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir